Hoppa till sidans innehåll

Fotbollsresultat

Spelprogram - Damer, Träningsmatcher 2015 Västergötland

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2015-01-24 12:00 200994003 IFK Öxnevalla A - IFK Örby A 2 - 2 Kunskapens Hus
2015-02-06 19:00 200994019 Mariestads BoIS FF A - Lidköpings FK A 0 - 3 Lekevi IP konstgräs
2015-02-07 12:00 200994004 Skövde Kvinnliga IK A - QBIK 0 - 2 Södermalms IP konstgräs
2015-02-14 14:00 200994145 Lödöse Nygård IK A - Vänersborgs FK A 1 - 1 Strömsvallen
2015-02-15 13:00 200994037 Skara FC A - Alingsås KIK A 1 - 0 Sparbanken Arena Konstgräs
2015-02-15 13:30 200994016 Svenljunga IK Damlag - Tvärred/Vegby FC 0 - 0 Tranehov konstgräs
2015-02-21 13:00 200994072 Holmalunds IF A - Kungsbacka DFF 0 - 3 Alströmervallen
2015-02-21 14:00 200994023 Lidköpings FK A - IK Rössö Uddevalla A-Lag 1 - 1 Dinaplanen konstgräs, Lidköping
2015-02-21 14:00 200994106 IK Gauthiod A - Råda BK A 0 - 2 Lunnevi konstgräs
2015-02-21 15:00 200994001 Bergdalens IK A - Nittorps IK A Ramnavallen
2015-02-21 15:45 200994162 IFK Örby A - IFK Öxnevalla A 7 - 1 Örby IP konstgräs
2015-02-22 12:00 200994091 Skultorps IF A - Ulvåkers IF A 4 - 1 Södermalms IP konstgräs
2015-02-22 13:00 200994038 Skara FC A - Lidköpings FK Akademi A 5 - 1 Sparbanken Arena Konstgräs
2015-02-22 13:30 200994017 Svenljunga IK Damlag - Brämhult/Rångedala A 0 - 0 Tranehov konstgräs
2015-02-22 14:00 200994089 Wargöns IK A - Herrestads AIF 3 - 0 Vänersvallen
2015-02-22 14:00 200994165 Skövde Kvinnliga IK A - Mariestads BoIS FF A 5 - 3 Södermalms IP konstgräs
2015-02-22 16:00 200994060 Kinne-Vedum/Källby - Skövde Kvinnliga IK U-laget 0 - 0 Sparbanksvallen Götene konstgräs
2015-02-22 16:00 200994111 Vänersborgs FK A - Munkedals IF 3 - 3 Vänersvallen
2015-02-22 16:00 200994142 Mariedals IK A - Sjömarkens IF A Kransmossens konstgräs 1
2015-02-26 19:00 200994174 Nittorps IK U - Svenljunga IK Damlag 4 - 0 Dalshov Konstgräs
2015-02-26 19:30 200994168 Skara FC A - Sils IF A 0 - 1 Sparbanken Arena Konstgräs
2015-02-28 14:00 200994024 Lidköpings FK A - Nittorps IK A 0 - 1 Dinaplanen konstgräs, Lidköping
2015-03-03 19:00 200994176 Äspereds IF A - IFK Örby A 0 - 2 Borås Arena
2015-03-07 12:00 200994005 Skövde Kvinnliga IK A - Göteborgs DFF 3 - 1 Södermalms IP konstgräs
2015-03-07 12:00 200994081 Skepplanda BTK Dam A - Lindome GIF Dam 5 - 3 Forsvallen Konstgräs, Skepplanda
2015-03-07 13:15 200994028 IFK Örby A - Holmalunds IF A 2 - 2 Örby IP konstgräs
2015-03-07 14:00 200994018 Mariestads BoIS FF A - Rävåsens IK Dam A 0 - 2 Lekevi IP konstgräs
2015-03-07 14:00 200994107 IK Gauthiod A - Mossens BK Damer 1 - 0 Lunnevi konstgräs
2015-03-11 19:00 200994182 Nittorps IK U - Södra Ving/Timmele 5 - 3 Dalshov Konstgräs
2015-03-12 19:30 200994181 Skara FC u-lag - Kinne-Vedum/Källby Sparbanken Arena Konstgräs
2015-03-14 09:30 200994065 Fristads GoIF /Sparsörs AIK - FC Kabel Åttio/Gånghester/Målsryd Hedens IP Konstgräs
2015-03-14 10:00 200994169 Södra Härene IF A - Främmestad/Elmer/Fåglum/Nossebro Björkvallen
2015-03-14 11:00 200994150 Norra Fågelås IF A - Skultorps IF A 2 - 1 Guldkroksvallen Konstgräs, Hjo
2015-03-14 12:00 200994006 Skövde Kvinnliga IK A - IFK Örby A 2 - 0 Södermalms IP konstgräs
2015-03-14 12:00 200994044 Rackeby IK Dam - Tidavads IF Dam 0 - 1 Framnäs konstgräs, Lidköping
2015-03-14 12:00 200994082 Skepplanda BTK Dam A - Borås GoIF A 2 - 1 Forsvallen Konstgräs, Skepplanda
2015-03-14 12:15 200994047 Göta BK A - Munkedals IF Strömsvallen
2015-03-14 12:15 200994075 Åsarp-Trädet FK / Redväg A - Grönahögs IK 1 - 1 Ållevi/Odenvi
2015-03-14 13:00 200994074 Holmalunds IF Akademi - Utbynäs SK Alströmervallen
2015-03-14 14:00 200994157 Valtorps IF Dam - Saleby/Järpås A 2 - 2 Ållevi/Odenvi
2015-03-14 14:00 200994163 Kindaholms FF A - Hus FF 1 - 2 Kunskapens Hus
2015-03-14 14:00 200994173 Svenljunga IK Damlag - IFK Örby A 2 - 2 Örby IP konstgräs
2015-03-14 14:00 200994177 Lödöse Nygård IK U - Sollebrunns AIK A Strömsvallen
2015-03-14 15:00 200994102 Trollhättans BoIS A - Wargöns IK A 2 - 0 Torsbovallen Konstgräs
2015-03-14 15:00 200994130 Mellby IK A - Axvalls IF A Dinaplanen konstgräs, Lidköping
2015-03-14 15:15 200994079 Sjömarkens IF A - Ulvåkers IF A 8 - 1 Eriksdalsparken, Olsfors
2015-03-14 16:00 200994009 Igelstorps IK A - IF Tymer A 0 - 4 Södermalms IP konstgräs
2015-03-14 16:00 200994055 Sils IF A - IK Gauthiod A 1 - 2 Sparbanksvallen Götene konstgräs
2015-03-14 16:00 200994112 Vänersborgs FK A - Åsebro IF /Brålanda/KIF lag 1 0 - 1 Vänersvallen
2015-03-14 17:00 200994064 Alingsås KIK B - Östadkulle SK Alströmervallen
2015-03-15 10:00 200994095 Falköpings KIK A - Bergdalens IK A Odenvi Konstgräs
2015-03-15 11:00 200994183 Alingsås KIK A - Råda BK A 0 - 3 Alströmervallen
2015-03-15 12:00 200994067 IK Friscopojkarna A - Arentorp Helås FK A 2 - 3 Björkvallen
2015-03-15 12:00 200994098 Falköpings KIK U - Bergdalens IK Dam ulag Odenvi Konstgräs
2015-03-15 12:00 200994127 Vedums AIS A - Lidköpings FK Akademi A 6 - 2 Dinaplanen konstgräs, Lidköping
2015-03-15 13:00 200994039 Skara FC A - Holmalunds IF A 1 - 5 Sparbanken Arena Konstgräs
2015-03-15 14:00 200994068 IK Friscopojkarna B - Arentorp Helås FK B 1 - 2 Björkvallen
2015-03-15 14:00 200994117 Skoftebyns IF U - H E F Valbo BK 2 - 2 Granngården konstgräs
2015-03-15 15:00 200994066 Fristads GoIF /Sparsörs AIK - Brämhult/Rångedala A 1 - 3 Hedens IP Konstgräs
2015-03-15 15:15 200994032 Tvärred/Vegby FC - Åsarp-Trädet FK / Redväg A 3 - 1 Lassalyckan
2015-03-15 16:00 200994061 Kinne-Vedum/Källby - Jula BK A 2 - 0 Sparbanksvallen Götene konstgräs
2015-03-15 16:00 200994120 Lidköpings FK Akademi U - IK Gauthiod U 4 - 2 Dinaplanen konstgräs, Lidköping
2015-03-21 12:00 200994083 Skepplanda BTK Dam A - Qviding FIF 1 - 3 Forsvallen Konstgräs, Skepplanda
2015-03-21 14:00 200994012 Nittorps IK A - Skövde Kvinnliga IK A 4 - 0 Dalshov Konstgräs
2015-03-21 15:00 200994160 Kode IF - Kinne-Vedum/Källby 0 - 1 Sparbanken Arena Konstgräs
2015-03-23 19:30 200994187 Norra Fågelås IF A - Skövde Kvinnliga IK U-laget 1 - 2 Guldkroksvallen Konstgräs, Hjo
2015-03-25 19:00 200994148 Fagersanna/Mölltorp-Brevik A - Igelstorps IK A 15 - 1 Sportparken Konstgräs
2015-03-27 18:00 200994185 Kindaholms FF A - Svenljunga IK Damlag 1 - 3 Kunskapens Hus
2015-03-28 10:00 200994115 Trollhättans FK/Halvorstorp - Åsaka SK A 3 - 0 Edsborgs IP konstgräs
2015-03-28 10:00 200994137 Södra Härene IF A - Hudene GoIF Dam Björkvallen
2015-03-28 10:00 200994147 Lödöse Nygård IK A - Arentorp Helås FK A 1 - 1 Strömsvallen
2015-03-28 10:15 200994088 Östadkulle SK - IFK Emtunga A 3 - 1 Tånga hed konstgräs
2015-03-28 13:00 200994186 Hus FF - IFK Örby A 1 - 5 Kunskapens Hus
2015-03-28 13:15 200994030 IFK Örby A - Skepplanda BTK Dam A 4 - 1 Örby IP konstgräs
2015-03-28 14:00 200994025 Lidköpings FK A - IS Halmia 2 - 4 Dinaplanen konstgräs, Lidköping
2015-03-28 14:00 200994158 Valtorps IF Dam - Kinne-Vedum/Källby 1 - 6 Ållevi/Odenvi
2015-03-29 10:00 200994096 Falköpings KIK A - Skoftebyns IF A Odenvi Konstgräs
2015-03-29 11:30 200994013 Nittorps IK A - Sils IF A 7 - 0 Dalshov Konstgräs
2015-03-29 12:00 200994034 Borås GoIF A - Tvärred/Vegby FC 5 - 0 Borås Arena
2015-03-29 12:00 200994069 IK Friscopojkarna A - Ulvåkers IF A 3 - 2 Katebovallen
2015-03-29 13:00 200994136 Hemsjö IF Dam A - Holmalunds IF Akademi 2 - 1 Alströmervallen
2015-03-29 13:00 200994175 Främmestad/Elmer/Fåglum/Nossebro - Vedums AIS A 4 - 2 Sparbanksvallen Stallaholm
2015-03-29 13:30 200994062 Svenljunga IK Damlag - Burseryds IF 1 - 2 Tranehov konstgräs
2015-03-29 14:00 200994007 Skövde Kvinnliga IK U-laget - Töreboda IK U 1 - 2 Södermalms IP konstgräs
2015-03-29 14:00 200994070 IK Friscopojkarna B - Ulvåkers IF B 3 - 0 Katebovallen
2015-03-29 14:00 200994084 Skepplanda BTK Dam Reserv - Sollebrunns AIK A 3 - 1 Forsvallen Konstgräs, Skepplanda
2015-03-29 15:00 200994014 Bergdalens IK A - Vartofta SK A 1 - 3 Björkängsvallen konstgräs, Borås
2015-03-29 15:00 200994020 Axvalls IF A - Vänersborgs FK A 3 - 1 Sparbanken Arena Konstgräs
2015-03-29 15:00 200994052 Främmestad/Elmer/Fåglum/Nossebro U - Vedums AIS U Lag 1 - 0 Sparbanksvallen Stallaholm
2015-03-29 16:00 200994166 Äspereds IF A - Qviding FIF 1 - 3 Kransmossens konstgräs 1
2015-03-29 16:00 200994189 Björsäters IF Damlag - Mellby IK A 2 - 3 Lekevi IP konstgräs
2015-03-29 18:00 200994015 IFK Värsås A - Fagersanna/Mölltorp-Brevik A 1 - 3 Södermalms IP konstgräs
2015-03-30 19:30 200994151 Norra Fågelås IF A - Fagersanna/Mölltorp-Brevik A 1 - 0 Guldkroksvallen Konstgräs, Hjo
2015-03-31 19:00 200994008 Skövde Kvinnliga IK A - Töreboda IK A Södermalms IP konstgräs
2015-04-02 17:30 200994026 Lidköpings FK A - IK Gauthiod A 5 - 1 Dinaplanen konstgräs, Lidköping
2015-04-02 19:00 200994085 Skepplanda BTK Dam Reserv - Näsets SK F92 5 - 3 Forsvallen Konstgräs, Skepplanda
2015-04-03 10:00 200994100 Falköpings KIK U - Floby IF Dam A 5 - 1 Odenvi Konstgräs
2015-04-03 11:00 200994152 Norra Fågelås IF A - Ulvåkers IF A 3 - 2 Guldkroksvallen Konstgräs, Hjo
2015-04-03 13:15 200994031 IFK Örby A - Valinge IF 4 - 0 Örby IP konstgräs
2015-04-03 15:15 200994043 IFK Örby U - Valinge IF/Derome BK 2 2 - 1 Örby IP konstgräs
2015-04-03 18:00 200994134 Borås GoIF A - Utbynäs SK 2 - 2 Borås Arena
2015-04-04 11:15 200994033 Tvärred/Vegby FC - Nittorps IK U 2 - 3 Lassalyckan
2015-04-05 14:15 200994077 Åsarp-Trädet FK / Redväg A - Kållandsö GoIF A 4 - 4 Odenvi Konstgräs
2015-04-06 12:00 200994092 Skultorps IF A - Björsäters IF Damlag 3 - 1 Södermalms IP konstgräs
2015-04-06 13:00 200994073 Holmalunds IF A - Nittorps IK A 1 - 0 Alströmervallen
2015-04-06 14:00 200994010 Igelstorps IK A - IFK Värsås A 0 - 5 Södermalms IP konstgräs
2015-04-06 14:00 200994046 Rackeby IK Dam - Vinninga AIF A-dam 1 - 1 Framnäs konstgräs, Lidköping
2015-04-06 14:00 200994141 Fristads GoIF /Sparsörs AIK - Södra Härene IF A 3 - 2 Hedens IP Konstgräs
2015-04-06 14:00 200994159 Valtorps IF Dam - FC Kabel Åttio/Gånghester/Målsryd 6 - 6 Ållevi/Odenvi
2015-04-06 14:00 200994167 Äspereds IF A - Ulvåkers IF A 2 - 5 Ramnavallen
2015-04-06 14:00 200994190 Falköpings KIK A - Habo IF 3 - 0 Odenvi Konstgräs
2015-04-06 15:00 200994178 Brämhult/Rångedala A - Rävlanda AIS 2 - 2 Kronäng Arena
2015-04-06 15:15 200994195 Alingsås KIK B - Östadkulle SK 9 - 0 Alströmervallen
2015-04-06 16:00 200994086 Skepplanda BTK Dam A - Åsa IF 1, Intersport Cup Damer 2014 4 - 2 Forsvallen Konstgräs, Skepplanda
2015-04-06 17:00 200994059 Ulricehamns IFK Dam - Kronängs IF A 0 - 0 Lassalyckan
2015-04-06 18:00 200994027 Lidköpings FK A - Skövde Kvinnliga IK A 4 - 2 Dinaplanen konstgräs, Lidköping
2015-04-08 18:00 200994056 Sils IF A - Mariestads BoIS FF A 0 - 1 Sparbanksvallen Götene konstgräs
2015-04-09 19:30 200994040 Skara FC A - Kinne-Vedum/Källby 4 - 2 Sparbanken Arena Konstgräs
2015-04-11 10:00 200994133 Mellby IK A - Skara FC A 1 - 5 Dinaplanen konstgräs, Lidköping
2015-04-11 12:00 200994093 Skultorps IF A - Råda BK A WO (3 - 0) Södermalms IP konstgräs
2015-04-11 12:00 200994198 Borås GoIF A - Westbo United DFF 1 - 2 Borås Arena
2015-04-11 13:00 200994164 IFK Emtunga A - Åsaka SK A 1 - 1 Mossbrotts IP
2015-04-11 13:00 200994191 Trollhättans FK/Halvorstorp - Vänersborgs IF A 3 - 1 Edsborgs IP konstgräs
2015-04-11 14:00 200994179 Jung/Kvänum 10 IF A - Främmestad/Elmer/Fåglum/Nossebro 1 - 4 Jungavallen
2015-04-11 15:00 200994035 Bergdalens IK A - Rävlanda AIS WO (3 - 0) Björkängsvallen konstgräs, Borås
2015-04-12 12:00 200994071 IK Friscopojkarna A - Råda BK A 2 - 0 Björkvallen
2015-04-12 12:00 200994129 Vedums AIS A - Vinninga AIF A-dam 8 - 3 Nordvalla
2015-04-12 12:15 200994049 Göta BK A - Tjörns DFF 1, Utomhus DM 2015 Damer 2015 2 - 5 Strömsvallen
2015-04-12 13:00 200994161 IK Zenith Damjuniorer - Kinne-Vedum/Källby 1 - 0 Sparbanken Arena Konstgräs
2015-04-12 15:00 200994101 Bergdalens IK Dam ulag - Mariedals IK A 6 - 0 Björkängsvallen konstgräs, Borås
2015-04-12 15:00 200994154 Hemsjö IF Dam A - Sollebrunns AIK A 1 - 3 Alströmervallen
2015-04-12 16:00 200994121 Lidköpings FK Akademi A - Sjuntorp/Upphärad A 6 - 2 Dinaplanen konstgräs, Lidköping
2015-04-12 16:00 200994138 Hudene GoIF Dam - Östadkulle SK 0 - 1 Lenavallen
2015-04-13 18:30 200994108 IK Gauthiod A - Falköpings KIK A 3 - 3 Lunnevi konstgräs
2015-04-14 18:30 200994170 Björsäters IF Damlag - Rackeby IK Dam 0 - 4 Årnäs IP
2015-04-15 18:30 200994144 Hudene GoIF Dam - Mariedals IK A 2 - 0 Hybergsvallen
2015-04-15 19:00 200994184 Ulricehamns IFK Dam - Fristads GoIF /Sparsörs AIK 2 - 2 Lassalyckan
2015-04-16 20:00 200994113 Vänersborgs FK U - Trollhättans FK/Halvorstorp 1 - 2 Vänersvallen
2015-04-18 10:00 200994171 Skoftebyns IF A - Arentorp Helås FK A 3 - 2 Granngården konstgräs
2015-04-18 11:00 200994021 Axvalls IF A - Falköpings KIK U 2 - 1 Axevalla IP
2015-04-18 11:00 200994153 Norra Fågelås IF A - Valtorps IF Dam 7 - 0 Landbyvallen
2015-04-18 11:00 200994155 Floby IF Dam A - Brämhult/Rångedala A 0 - 4 Ekvallen, Floby
2015-04-18 11:00 200994193 IFK Värsås A - Skövde Kvinnliga IK U-laget 0 - 3 Värsås IP
2015-04-18 12:00 200994105 Vänersborgs IF A - Eds FF 1, Division 4 Bohuslän-Dal Damer 2014 3 - 0 Vänersvallen
2015-04-18 12:00 200994125 Ulvåkers IF B - Björsäters IF Damlag 3 - 2 Åbrovallen
2015-04-18 12:00 200994172 Skoftebyns IF U - Arentorp Helås FK B 4 - 2 Granngården konstgräs
2015-04-18 14:00 200994094 Skultorps IF A - Mariestads BoIS FF U Orkanvallen
2015-04-18 14:00 200994202 Igelstorps IK A - IFK Tidaholm Dam U Igelvallen
2015-04-18 15:00 200994196 Fristad/Sparsör/Borgsten U - Äspereds IF U 10 - 0 Hedens IP Konstgräs
2015-04-19 11:00 200994090 Wargöns IK B - Råda BK B Vänersvallen
2015-04-19 13:00 200994041 Skara FC A - Vänersborgs FK A 4 - 7 Sparbanken Arena Konstgräs
2015-04-19 13:00 200994192 Trollhättans FK/Halvorstorp - Upphärad/Sjuntorp Slätthult
2015-04-19 14:00 200994118 Skoftebyns IF U - Sollebrunns AIK A 7 - 1 Nysätra IP
2015-04-19 14:00 200994122 Lidköpings FK Akademi A - Kållandsö GoIF A 3 - 3 Dinaplanen konstgräs, Lidköping
2015-04-19 14:00 200994149 Fagersanna/Mölltorp-Brevik A - Kinne-Vedum/Källby Fagervi IP
2015-04-19 14:00 200994199 Skepplanda BTK Dam Reserv - Alingsås KIK A 0 - 2 Forsvallen Konstgräs, Skepplanda
2015-04-19 15:00 200994156 Främmestad/Elmer/Fåglum/Nossebro - IFK Emtunga A 4 - 0 Holmavallen, Fåglum
2015-04-19 16:00 200994078 Åsarp-Trädet FK / Redväg A - Svenljunga IK Damlag 3 - 1 Enevi
2015-04-19 16:00 200994097 Falköpings KIK A - Äspereds IF A Odenvi Konstgräs
2015-04-19 16:00 200994123 Lidköpings FK Akademi A - Vinninga AIF A-dam 2 - 1 Dinaplanen konstgräs, Lidköping
2015-04-19 16:00 200994140 Södra Härene IF A - Östadkulle SK 1 - 2 Lenavallen
2015-04-19 16:00 200994180 Jung/Kvänum 10 IF A - Rackeby IK Dam 5 - 1 Jungavallen
2015-04-19 16:00 200994197 Fristads GoIF /Sparsörs AIK - FC Kabel Åttio/Gånghester/Målsryd 4 - 1 Hedens IP Konstgräs
2015-04-19 17:30 200994201 Ulricehamns IFK Dam - Byttorp/Kronäng 5 - 0 Lassalyckan
2015-06-17 19:00 200994204 Igelstorps IK A - Ulvåkers IF U 2 - 10 Igelvallen
2015-07-27 19:00 200994207 Sils IF A - Skara FC A 11 - 1 Silbohof
2015-08-08 13:00 200994203 Tvärred/Vegby FC - Åsarp-Trädet FK / Redväg A 8 - 1 Sämshov
2015-08-09 15:00 200994206 Trollhättans FK/Halvorstorp - Främmestad/Elmer/Fåglum/Nossebro Stavrelunds IP
2015-09-05 14:00 200994208 Igelstorps IK A - Axvalls IF Igelvallen

Postadress:
Burseryds IF
Ågatan 56
33377 Burseryd

Besöksadress:
Granbacken, Ågatan 56
33377 Burseryd

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info